Úvod Mladý záchranář Finanční sbírka Projekty Publikace Média Sponzoři Ke stažení Kniha návštěv Odkazy Zaměstnání Kontakty
Děkujeme
www.pardubickykraj.cz
www.chrudim-city.cz
www.omegaplus.cz
www.google.com/apss
GIVT
Spolupracujeme
www.altus.chrudimka.cz
Doporučujeme
http://www.navstevnik.cz
http://www.chrudimka.cz

Google+
Administrace
Web Mail
First Aid Convention in Europe 2008

V roce 2007 se naši členové humanitární jednotky jako každý rok zúčastnili Republikové soutěže zdravotnických družstev humanitárních jednotek, která se konala v Klatovech. Zde se naše družstvo ukázalo jako nejlepší a kvalifikovalo se na Evropskou soutěž FACE, která proběhne 19. - 22.6. 2008 v anglickém Liverpoolu.

Co je to FACE?

FACE (First Aid Convention in Europe) je mistrovství Evropy v poskytování první pomoci, kterého se účastní 25 až 30 elitních zdravotnických družstev poskytující první pomoc z celé Evropy. Soutěž prověřuje nejen schopnosti jednotlivých účastníků řešit náročné situace a kvalitně poskytnout první pomoc, ale i sehranost týmu při zásahu v krizových situacích. Součástí akce jsou také různé workshopy, kde účastníci vyměňují zkušenosti a diskutují o novinkách v poskytování první pomoci. Cílem je také propagace a efektivní prezentace poskytování první pomoci pro nejširší veřejnost. Více o FACE 2008 najdete na adrese http://www.redcross.org.uk.

O týmu

Náš tým je jedno ze zdravotnický družstev humanitární jednotky ČČK oblastního spolku Chrudim. Spojuje lidi působící v různých oborech se stejným zájmem. Pomáhat druhým a podílet se na záchraně toho nejcennějšího, co člověk má – zdraví a života. V družstvu jsou čtyři muži a dvě ženy, což je ideální složení, které umožňuje vypořádat se s fyzicky náročnějšími úkoly a zároveň mu ponechává ženskou jemnost řešení některých situací. Obě tyto skutečnosti způsobují různorodost pohledu na problém při hledání ideálního řešení. Všichni členové teamu jsou studenti vysokých škol.

Činnost týmu

Tým je součástí humanitární jednotky, proto jeho činnost spočívá převážně intenzivní přípravě na zvládnutí případného zásahu při katastrofách. V roce 2002 se tým zúčastnil záchranných a humanitárních akcí při povodních. Pravidelně se účastní cvičení IZS.

Členové týmu vykonávají zdravotnické dozory na kulturních a sportovních akcích, dělají zdravotníky na táborech a slouží na stanicích první pomoci. Také se věnují osvětové činnosti a podílí se na výuce první pomoci veřejnosti. Všechnu svoji činnost vykonávají naši členové ve svém volnu bez nároků na jakékoliv finanční či hmotné ohodnocení.

Členové našeho družstva

Žák Ondřej (kapitán)

Věk: 23 let
Kvalifikace:
 • zdravotník zotavovacích akcí
 • člen Registru rozhodčích ČČK
Studium:
 • ČVUT, Automatizace v dopravě a telekomunikacích

Mairychová Kateřina

Věk: 21 let
Kvalifikace:
 • zdravotník zotavovacích akcí
 • maskér ČČK
Studium:
 • Univerzita Pardubice, klinická biologie a chemie

Mičicová Lucia

Věk: 20 let
Kvalifikace:
 • zdravotník zotavovacích akcí
Studium:
 • Univerzita Pardubice, Chemie a technická chemie

Mičica Dušan

Věk: 23 let
Kvalifikace:
 • zdravotník zotavovacích akcí
 • člen Registru rozhodčích ČČK
Studium:
 • Univerzita Karlova v Praze, Právnická fakulta

Příhoda Vratislav

Věk: 25 let
Kvalifikace:
 • zdravotnický instruktor, instruktor AED
 • maskér ČČK
 • záchranář II VZS ČČK/mistrplavčí
 • záchranář hladinové služby VZS ČČK
Studium:
 • VUT v Brně, Biomedicínské inženýrství

Pop Tomáš

Věk: 23 let
Kvalifikace:
 • zdravotník zotavovacích akcí
 • člen Registru rozhodčích ČČK
Studium:
 • Univerzita Karlova v Praze, MATFYZ, Informatika – Softwarové inženýrství

Předchozí soutěžní úspěchy týmu

V minulosti tým předvedl své kvality v soutěžích první pomoci, a to jak v soutěžích dobrovolníků, tak profesionálů. V letech 2003, 2004 a 2007 vyhrál mistrovsvtí republiky zdravotnických družstev humanitárních jednotek. Členové družstva již jednou účastnili mistrovství evropy v poskytování první pomoci FACE 2004 v rakouském Bad Gasteinu, kde dosáhli víborného 11 místa v konkurenci více než 30 zemí.

V roce 2007 se tým zúčastnil mezinárodní souteže profesioníálních zdravotnických záchraných služeb Rallye Rejvíz (www.rallye-rejviz.cz). Zde obsadil výborné 2. místo a zanechal za sebou 27 posádek ZZS z celého světa.

Hledáme sponzory

Příprava a vzdělávání zdravotnických družstev humanitárních jednotek je velice časově, materiálně a finančně náročná. Proto se obracíme na Vás s žádostí o sponzorský příspěvek na vybavení a částečné pokrytí nákladů spojených s dopravou a přípravou družstva, tak aby mohlo důstojně reprezentovat nejen Český červený kříž, naše město, Pardubický kraj, ale i celou Českou republiku.

V případě, že nám poskytnete jakoukoliv pomoc, ať už finanční či materiální, počítáme samozřejmě s prezentací Vaší firmy při akcích Oblastního spolku Českého červeného kříže, na propagačních materiálech a internetu. Věříme, že naší žádost zvážíte a podle svých možností podpoříte reprezentaci dobrovolných zdravotníků Českého červeného kříže.

Video pozvánka

Náš banner

Pro umístění našeho banneru na Váš web stačí zkopírovat tento kód:

© 1999-2019 Oblastní spolek Českého červeného kříže Chrudim